TERAPEUTA


JOLANTA RUTKOWSKA

 

Oligofrenopedagog, terapeuta SI, terapeuta BI, terapeuta ręki, mgr Pedagogiki terapeutycznej z gimnastyką korekcyjno-kompenacyjną, tech. masażu leczniczego. Mama.

 

Ponadto, ukończone kursy: terapii pedagogicznej, terapii neurotaktylnej, I' oraz II' Integracji Odruchów Posturalych i Dynamicznych, metody ruchu rozwijającego W.Sherborne, twórczych metod pracy z dziećmi.

 

Posiadam bogate, ponad 3,5-letnie, doświadczenie w pracy z dziećmi, ale też z dorosłymi.

Obecnie, prowadzę zajęcia terapeutyczne z dziećmi w Radomsku oraz we Wrocławiu- w Centrum Terapeutycznym "Bliżej dziecka".

Uprzednio pracowałam w Niepublicznej Poradni Pychologiczno-Pedagogicznej "Agathum" w Częstochowie.
A po drodze: w Publicznej Szkole Podstawowej w Borze Zajacińkim, w Niepublicznej Poradni Pychologiczno-Pedagogicznej "Tęczowa" w Piotrkowie Trybunalskim oraz w Centrum Logopedycznym w Radomsku. Realizowałam programy WWRD oraz projekty unijne. Prowadziłam terapię dzieci ze Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci z Autyzmem "Iskierka".
Pracowałam z dziećmi w wieku od kilku miesięcy, przez przedszkolaków, dzieci szkolne, po dorosłych.
Satysfakcji, jaką dały efekty realizowanych terapii oraz odnaleziony balans u pacjentów, nie da się opisać.

 

Osobiście, jestem pasjonatką odmiennej neurotypowości. Lubuję się w tematyce biomedycznego podejścia do zaburzeń. Za każdym razem wnikliwie szukam przyczyn pierwotnych, by nie pracować z samymi skutkami nieprawidłowości. Szukam nowości. Lubię dzieci (nie zdarzyło mi się, żeby bez wzajemności).
Biegam amatorsko. Poza pracą, nie potrafię stać w miejscu.